Conversatie deschisa in Alte probleme resurse umane la 13.02.2018
22763 9 9
Dorina
Utilizator inregistrat
13.02.2018

Cum pot descarca noul REVISAL ?

Alin
Utilizator neinregistrat
13.02.2018

VERSIUNEA 6.0.6 A APLICAŢIEI REVISAL CONFORM HOTĂRÂRII DE GUVERN NR. 500/2011 CU MODIFICĂRILE ȘI COMPLETĂRILE ULTERIOARE:

Începând cu data de 25 noiembrie 2016, Inspecţia Muncii pune la dispoziţia angajatorilor o versiune actualizată a aplicației Revisal pentru transmiterea registrului de evidenţă a salariaţilor în format electronic conform prevederilor HG nr. 500/2011 cu modificările şi completările ulterioare

Important! Versiunea 6.0.6 a aplicației Revisal poate fi instalată numai dacă există deja pe stația de lucru versiunea 6.0.4 sau 6.0.5 sau nu există nicio altă versiune de Revisal instalată anterior. Utilizatorii care au instalată versiunea 5.0.8 a aplicației, în mod obligatoriu, îşi vor instala mai întâi versiunea 6.0.5, după care vor putea instala versiunea 6.0.6.

Revisal 6.0.6 (pentru Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10);
Ghid de instalare şi utilizare (format .pdf - Portable Document Format)  
Răspunsuri la întrebări frecvente privind registrul - revizuit in data de 25.11.2016

Versiunea aplicației Revisal 6.0.6 cuprinde o serie de elemente noi, după cum urmează: completarea nomenclatorului temeiului de suspendare, actualizarea informațiilor disponibile în manualul de utilizare și adăugarea unor validări noi pentru zonele de salariați, mutare contracte, suspendare contracte și detașare contracte.

Zgarancea Ștefan
Utilizator neinregistrat
12.08.2018

Cum aflu cu cate luni lucrate figurez la locul actual de munca in baza anaf?

sincomed expres srl
Utilizator neinregistrat
28.09.2018

pe baza declaratiilor 112 intocmite de societate

 

miron lidia
Utilizator neinregistrat
28.09.2018

pe baza ev.din declaratiile 112 depuse de societate

Tibil ioan
Utilizator neinregistrat
17.11.2018

Cum pot afla dacă sunt angajat 

iosif
Utilizator neinregistrat
16.01.2019

cum pot descarca ultimul program

0
Oana - 02.05.2019

Pentru Revisal, versiunea 6.0.6 este ultima. Pentru descarcare, este un link mai sus, in raspunsul dat de Alin. 

Aurelian care a dat de naiba !
Utilizator neinregistrat
28.06.2019

Bun gasit.

Am instalat instalat win10 pro pe curat pentru ca aveam nevoie de obtiunea desktop la distanta. Am facut to ce trebuia, initial am salvat baza de date din revisal 6.0.6, pentru ca stiam ca imi va trebui la instalarea revisal. Cand am ajuns la acest pas, instalarea, am constatat ca nu pot incarca baza de date salvata pentru ca nu era activ butonul "restaurare baza date", de fapt toate butoanele erau inactive, pentru ca butoanele inregistrare angajator nou,schibare angajator si validare registru non-revisal, dupa apasare, dau un mesaj de eroare si apoi se inchide aplicatia.Si uite asa am incercari cu patru instalari de revisal de la versiunea 6.0.7 prima, din una in alta pana la versiunea 6.0.4., la toate e aceesai poveste. Am incercat si rularea in alt mod de compatibilitate cum ar fi win 8 sau xp , nimic. 

Ma puteti ajuta cu un sfat ? Pe site-ul itmonline la "raspunsuri la intrebari frecvente" n-am gasit un raspuns.

Cu stima,

Aurelian

Raspunde la intrebare

Raspunsul tau va fi vizibil imediat dupa aprobarea de catre unul dintre moderatorii TheExperts.